Site rengi

Tasarım

ALTIN
DOLAR
EURO
BITCOIN
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Mısır’da Bulunan Pramitlerin Sırrı

01.10.2018
3.638
A+
A-

Mısır’da Bulunan Keops Pramidinin Sırrı , Bilmediğimiz ne çok şey var…

4500 yıl önce yapılmış bir anı antik dünyadan geriye kalmayı başaran son mucizevi sırları yaptığı şey ellerindeki imkanları olabilecek en dahine ne şekilde kullanmak olmuş.

Yüzyıllar boyunca Keops Piramidi bir bilinmezlik sembolü olduğunu eşi benzeri olmayan bir ya bu bir deney ve bir kez denilebilecek bir şey antik Mısırlılar bu gösterişli yapıyı nasıl ve neden inşa ettiler bunu cevap verebilmenin tek yolu bu devasa Anıtı parçalarına ayırmak derinlere dalmak ve bu antik harika her taşın altında yatan sırları açığa çıkarmak.

Mısır’ın Kahire şehrinin kıyılarında antik gize piramitleri yükseliyor mimari ve astronomi konusundaki uzmanlıkları ileri bir medeniyet tarafından inşa edildiler ölüleri için masraftan asla kaçın olmayan mezarlar yapan ve sıradışı ölüm ritüelleri olan antik insanları gizli platosunda şimdiye kadarki en büyük mezar olan Keops Piramidi yaramıyor.

Tamam OfficeSuite firavun kupunun mirası, 3500 yıl boyunca dünyadaki en yüksek bina günümüzde Arkeologlar bilim adamlarından oluşan bunun arkasında yatan sırları gün ışığına çıkarma umuduyla, yeni teknolojiler kullanıyorlar.

Peki ama bu kadar büyük bir anıttan nasıl anlamlı cevaplar alabilirsiniz 2 milyondan fazla nefes kesen bir hassasiyetle yerleştirilmiş ve her biri bir arabadan daha ağır, olan Kaya bloklardan yapılmış üstündeki inanılmaz yükle dayanmak üzere tasarlanmış ve devasa odalara açılan darbe gizemli tüneller.

Firavun’un bedeni için yapılmış, ebedi istirahatgah Peki ama Antik Mısırlılar Mısır çöllerinin ortasında nasıl ve neden bu 6000000 tonluk devasa piramit.

Arkeolog markle Ne 40 yılı aşkın süredir bu anı Türk Firavun’un mühendislerine o zamana kadar yapılmış en büyük Piramidi, yapmalarını emrinde bir teslim tarihi de verdiğini biliyor ölümünden önce bitirmeleri gerekiyordu mühendis Piramidi Firavun’un ömrü dahilinde bitiremezse hayatı ve itibarı tehlikeye girecekti uzun süre boyunca kufunun 23 yıllık gün sürdüğü düşünülüyordu, ama son zamanlarda yapılan bazı kazılarda topunun 30 kusur yıl boyunca hüküm sürmüş olabileceğine dair kanıtlar bulundu.

Mühendislik Biraz daha süre vermiş olmalı şunu da eklemeliyim ki kaderin size verdiği sürenin sonuna geldiğinizde zirveye ulaşacağımızı düşünmek kendinize duyduğunuz sonsuz güvenim gösteren ve gerçekten çok cesaret bir hareket kursu görevi ve teslim süresini belirledi en büyük Yapı ustalarının bu devasa anıtın nasıl zamanında bitirmeyi başardıkları bulmacayı çözmek için uzmanların bu yapının tam olarak nasıl inşa edildiğini bulmaları gerekiyor.

Evet Mısırlıların piramitleri nasıl inşa ettiklerine dair her tarafta ipuçları bırakmışlar. Gündeş daha önceki incelemelerin gözden kaçırmış olabileceği ufak ipuçları ağrıyor çalışması Keops piramidinin tabanının şimdiye kadar çıkarılmış en detaylı haritasının bir parçasını oluşturuyor.

 

Bugünkü ilk görev piramidin batı tarafında bulunan ilk sıradaki taşların haritasını çıkarmak antik Yapı ustalarının bu devasa kireçtaşı bloklarını nasıl yaptıklarını anlamaya çalışıyor burada yan kısımda Yontma izlerini görebiliyoruz elinde çekici olan bir adamın yaparak ilk bir şekilde kaydığını sonra tekrar alt sıraya geçip devam ettiğini görebiliyoruz.

Kireçtaşı inşaatta kullanmak için çok güzel bir malzeme sert yüke dayanıklı piramit ustalarının kireç taşını uzakta aramalarına, gerek yoktu platosunun altında kireçtaşı ana yatağa bulunuyor . Peki ama Tüm bu Blokları mükemmel bir şekilde yontmak ne kadar zamanlarını almıştır, taş çıkarma Belki bir grup taş ustası bu soruyu cevaplamaya çalışıyorsun piramidin yanındaki duvarı restore etmek için kireç taşından bir blok oluşturmaları lazım eski teknikler ve yeni teknikler, arasındaki farkı göstermek için gerçekten birkaç blog içeceğiz model madenden gelen bu blokların kaba şeklini değiştireceğiz önce modern Çelik aletler kullanarak işlenmemiş kireçtaşı bloklarını ikiye bölmeleri gerek eğer Kaya’yı Yanlış şekilde ikiye bölerler Setaş mahvolur kayaya doğru yerden vurarak karşı Çatla da bilirler.

Kayalar ikiye ayrıldı için zor bir görev Piramit’teki ustaların aletleri tahmin etmek için bir sürü tamirciden oluşan bir ekibi olması gerektiğini düşünüyorum .

Başka bir ekip her defasında aletleri tamir ediyorlardı , ve bu işin olabilecek en hızlı şekilde devam etmesi için çok önemli Piramit’teki ustaların sert çeliği Yok daha yumuşak olan ve durmadan bir işlenmesi gereken bakır aletler kullanıyorlardı modern aletlerin bile şekil verirken zorlanması, o zaman Nar yaşanan zorlu’da bir bloğa şekil vermek.

Bugünün işini bir buçuk saatini alıyor bir taşı ikiye ayırmak, gerçekten çok zaman alan bir şey Ama özellikle Keops piramidinin tabanında yer alan devasa Blokları düşünürsek toplamda 2000000 blok yapmak çok fazla zaman alır uzmanlara göre tek varlığım şekil verilip bir sonraki nin yanına mükemmel olarak yerleşe, bilmesi için 5 işçinin yarım gün çalışması gerekiyordu .

Piramit’teki her biri verilen zaman içersinde bu şekilde üretilmiş olması imkan görünüyor.  Peki o zaman Mısırlılar bunu nasıl yaptıklarını Piramit’teki ustaların yapımı hızlandırmak için bir kestirme yol bulduklarını düşünüyor gördüğünüz gibi mükemmel olarak güçlendirilmiş bloklar yapabiliyorlar.

Bana kalırsa tüm Piramidi bu güzelcik güçlendirilmiş ve sıralarına bilen taşlardan yapmak çok imkansıza yakın bir şey piramidin üst kısımlarındaki dış katmanı düşmüş, Mart bu kısımları daha çok ipucu bulmaca piramidin iç kısmındaki bloklar dış kısımdaki lerden çok farklı görünüyor, kanal piramidin üst kısmında ve derinlerindeki bu iki taşın birleştiği yere bakın aralarında 15 ila 20 santimlik açıklık var ve bu açıklık harç kalıntıları ve daha küçük kireçtaşları ile doldurulmuş.

İşinin ehli piramit ustalarının bu tekniği bilerek kullandıklarını düşünüyor, teslim tarihine yetişmeleri için her gün 200 den fazla blok koymaları gerekiyordu,  yüzden de hile yaptılar dış kısımdaki Blokları aralarında saç deli bile giremeyecek bir hassasiyetle şekillendirip yerleştirdiler ama bir kaç katman derinde işler değişti burada blogdan aralarda boşluklar olacak şekilde daha gelişigüzel yerleşmiş hızlı yapılmış çirkin Blokları içeriye güzel yapılmış darı dışarıya koymak mısırlılara milyonlarca satış gücü tasarrufu sağlamış olmalı bir piramit inşa etmek için bir insanın takip edebileceği en hızlı yöntem İnşaat için doktora şekil vermek ustaların sadece ilk sorumluydu bir ve onları taşımaları gerekiyor.

Arkeologlar Antik Mısırlıların ahşap kızaklar ve halatlarla kayaları taşıdıklarını düşünüyor ama esas bulmaca Tonlarca taşı kızaklarla nasıl piramitin tepesine çıkardıkları piramidin 70 metre ötesinde madlener, çözümü işaret eden bir ipucu buluyor Ufuk piramidinin güneybatı köşesinde günümüze kadar kalabilmiş ve Mısırlıların bu mezarı yapmak için, kullandıkları bir rampanın kalıntılarını bulduk bu tip alçak bir rampadan devasa bir kayayı sürüklemek sorun olmaz gibi görün ama sonra , Keops piramidinin en tepesine kadar çıkan tek Binek bir rampa hayaletin antik ustaları yükseklikleri ulaşan rampalar mı inşa etmişlerdir bir rampa alçak olduğu zaman çok işe yarayabilir ama piramit yükseldikçe mi gittikçe dikleşir rampayı alçak tutmak için 1 kilometre kadar uzatmaları ve en az piramit için kullandıkları kadar malzeme kullanmaları gerekirdi.

O yüzden teorilerden biri mısırların blokların 3te 2si yerine yerleşene kadar alçak bir rampa kullandıklarını söylüyor. Daha sonra piramidin kenarlarını dolanan ve dik bir rampa yapmalarına gerek kalmadan en tepeye kadar ulaşabilecekleri spiral bir rampa inşa ettiler . Bir hafta nasıl inşa edilir antik rampalar bize bunu gösteriyor Büyüktaş iki tane istinat duvarı inşa edersiniz ve sonra arasını dizinin , Her yanında bulunan malzemeyle doldurursunuz molozlar la Piramidi inşa eden Blokları görmek ve taşımak inanılmaz bir Deha ve kas gücü gerektiriyordu.

Günümüzde en başta bu ustaların bu Piramidi yapmalarının neden bu kadar önemli olduğunu açıklayacak yeni ipuçları Orta Çağ antik Mısır firavunu Keops piramidinin sadece bir amaç uğruna yaptırdı öldüğü zaman bedeninin korunması için asla demeyecek Bir mezar istedi.

Mısır Müzesi koruma merkezinde bilim insanları bunun neden bu kadar önemli olduğunu aç çıkarıyorlar Dr Medet Allah ahşap kurma laboratuvarının başı, Bugün doktora vallahi billahi inceleyecek senin güneyinde bulunmuş 2600 yıllık eski bir ilahi çal antik Mısırlılar için ölünün saklanmasının neden önemli olduğu sorusuna cevap onaylanmıyor şimdi, kapağı yerinden kaldıracağız ekip ilahi din içinde bulunan mumyanın durumunu kontrol etmek istiyorum keten ve çok narin antik Mısırlılar herhangi bir türlü olmadan bedenlerinin korunması için mumyalama yöntemi ne icat etti antik Mısırlılarda dönem ruhun ölümden sonra da yaşayabilmesi için ölü bedenini tanıyabilmesi gerektiğine inanıyorlardı .

Ölen kişinin tüm özelliklerinin saklanması için bu bedeni mumyalanmış, Böylece Eğer ruh ölü bedenine geri gelirse bedenini tanıyacak, Dr abdalla Yapılmış nihai bir kasa olduğuna inanıyor eops Piramidi bedeni korumak ve saklamak için yapılmış geleneksel olarak antik Mısırlılar mumyalama piramitler gibi yapıların altlarında oldukları biliniyordu .

Derinlerdeki Odaların içlerine gömdüler ama firavun çok daha farklı bir şey istiyordu. Tarihte ilk defa günü odası yerin üstünde piramidin, İçinde hatta çekirdeğinde olacaktı kireçtaşı bloklarının dilerim ve Keops piramidinin kalbi ve ruhu yatıyor tünel ve hava Bacaları’nın oluşturduğu kraliçenin nası denen bir yere çıkıyor .

Onun üzerinde 3 kat yüksekliğinde devasa bir galeriyi çok daha büyük ve 5 metre genişliğinde tavanı olan başka bir olaya Firavun’un mezar odası bu Odalar onları çevreleyen milyonlarca tonluk sorunundan dolayı yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı .

Keops piramidinin içinde Arkeologlar planner bugün odalarının görüşme tehdidine karşı nasıl korunduğuna dair ipuçları arıyor, büyük Galeri isimli odaya ulaşmak için 50 metre uzunluğundaki derbi tünelden sürünerek geçmesi gerekiyor.

Bence burası büyük Galeri bu Piramit’teki en etkileyici yer bir anda 1.2 metreden 8 metre yüksekliğe çıkıyorsunuz Mimarlık tarihinde bunun başka bir örneği yok buradaki taş bloklar büyük bir hassasiyetle kimden yana gelmiş kireçtaşı bloklarından oluşuyor.

Büyük galerinin duvarlarını hiç pürüzsüzleştirme diklenir görebilirsiniz her çalışanın izi ayrı ayrı inceleme biliyor sanki işçinin ellerini izliyor gibisiniz Serçe parmağınızın yarısı kalanında bir Keski ile burada çalışmışlar ve blogların birleştiği yerleri kırılmaması için mükemmel bir hassasiyetle yapmışlar ve buradan kırılmıştı .

Burası birazcık kırılmış ama 20 metre kadar yukarıda kralın odasına ulaşıyor .Burası Firavun’un mumyasının nihai istirahatgahı olduğuna inanıyorum kiremit Bu oda ve bu ilahi dönüp odanın Batı tarafına baktığımızda lahdi görüyoruz ve Burası tüm piramidin merkez taksinin geçtiği nokta .

Kral odasının kapısında geçemeyecek kadar büyük bir nesneysi bu O yüzden odanın tavanı hala gökyüzüne açıkken yukarıda buymuş olmaları gerekti, Bu odanın üstüne tüm Piramidi inşa etmelerine rağmen el değmeden kaldığından Emin olmaları lazımdı ilk defa Bitiremedin içine bu kadar genişlikte ve 5 metre yüksekliği olan bir şey inşa ettiler.

Açıkça görülüyor ki yapısal bir hatadan çok endişeleniyorlarmış kralın bedenini kurulması gereken yapılan yıkılıp bedeni yok eden güç olma İroni sinden korktukları ortada ama, Antik Mısırlı mühendislerin ne yaptıklarını bildikleri ortada .

Eğer odaları basıncı piramidin içindeki boşluklar olarak yapsalardı ağırlık Muhtemelen ,Onları hafif geçerdi O yüzden kraliçe odasının tavanına güçlü ve eğimli bir çatı oluşturacak şekilde devasa plakalar yerleştirdiler ve baskıyı yanlara ilettiler büyük .

Galeri içinde Blokları basit bir kemer şeklinde dizilerek, son derece yüksek ve sabit bir kasa oluşturdular e kralın odası için tüm silahlarını kullandılar.

5 devasa granit odayla baskıya salım üzerine zırh gibi bir çatı koydular Bu iç içe geçen baskı azaltıcı .

Yapı tamamen eşsiz bunu İnşaat esnasında geliştirmişler. Radikal çatı tasarımı piramidin mühendislerinin Kralı korumak için geliştirdikleri tek özel buluş değil kireçtaşı yerine granit kullanmışlar, bu güçlü Kaya’nın daha elit bir de seni ve çok daha sağlam bir yapısı var granit kireç taşından daha güçlü bu Blokları Dolorin Çekiçler lan ara şekillendirmişler .

Dolorin granit kadar güçlüdür gerçekten de şekil vermek için Saatlerce durup daha sonra pürüzsüz bir yüz için zıplayıp kum vekilli bu güzel birleşim yerlerini yapmışlar, kırmızı granit şekil vermek kireç taşına şekil vermekte 100 kat daha uzun sürüyor, ama Blokları yapmak buraya taşımaktan daha kolay bir sorun bu taşlar 900 kilometre Uzaktaki bir madenden buraya gitmiş antik Mısırlılar bu devasa Blokları krallıklarının bir ucundan diğerine nasıl taşımışlar .

Keops piramidinin temelinde yatan 123 var kireçtaşı plakalarının ağzımda Arkeologlar şaşırtıcı bir keşifte bulundular, antik Lübnan Sandal ağacının parçalarından oluşan bir çukur bazıları basit kalaslar gibi görünürken diğerlerinin daha karmaşık şekilleri vardır .

Bu antik ahşap kalıntıları nedir, ve Piramidi nardane arıyorlar bilim insanları bunların firavunla beraber gömülmüş, ona öbür dünyaya geçmek için yardımcı olacak kutsal bir makine olduğunu düşünüyorlar yakınlardaki bir koruma alanında, Kemal restorasyon yöneticisi Esad’ın ahşap parçalar çıktıkça bunları inceleyip saklıyorum 21 yönetiyor Burası organik eserlerinin toplandığı yer bu odanın nem ve ısı düzeyi her zaman kontrol altında tutuluyor .

Esra antik ahşap parçaları güvenli bir şekilde depoluyor ve paketliyor antik Mısır lardan beri onlara dokunan ilk kişi o 4600 yıl çok uzun bir süre o kadar, yıldan sonra onlara dokunan ilk kişi olduğuma, Gerçekten inanamıyorum Esra buluntuların da 60 yıl kadar önce başka bir çukurdan çıkan parçalar kadar inanılmaz bir şey olacağını oluyor .

Daha önceki çukurun direkt üzerine kurulan bir müzede, Uzmanlar bu ahşap parçaları birleştirme Kung Fu ile beraber gömülmüş bir gemiyi ortaya çıkarmış Ben öbür dünyaya taşıyacak bir araç bu, Kral Kuponun ilk teknikler dahil 1224 parça halinde bulundu.

Restoratörler dikkatli bir şekilde saklayıp daha sonra yeniden inşa etmek için neredeyse 20 yıl harcadılar harika durumdaydı ve ahşabı da çok ama çok güçlüydü.

Arkeologlar bu tekniğini çok özel bir tasarımı olduğunu keşfettiler, piramit işçilerinin Çok uzaklardan mal getirmesini sağlayan bir tasarım kufunun Kraliyet teknesi parçaları sonradan birleştirirler bilecek şekilde Demonte olabiliyordu ,antik Mısır’ın parçalanabilir tasarımı parçaların sonradan kurulabilir Resul gülebilir olacak şekilde, birbirine bağlanan delikleri var Arkeologlar benzer Demonte tekmelerim Kızıl denizin ötesindeki Sina dan bakır getirebilmek için Karadağlı tanıdıklarına inanıyorlar benim üzerinde ciddi derecede ağır kargolar taşıyorlardı.

Tropamid için değerli blokları tekneler Mısır’ın Nehri’nin inşaat malzemeleri ve hammadde taşımak için, bir Otobana çevirmişti Ustalar kralın odası için gereken kırmızı granit beri 1 aydan kısa sürede getirebilirdi .

Mısırlılar artık devasa bir piramit yapmak için ihtiyaçları olan malzemeler işleme göre tek yapmaları gereken, hatasız bir tasarım ve uygulama idi Mısır’daki Keops piramit alan yöntemi ile bu anıtın sırlarını açığa çıkaran üzerinde durman önemli değil bir Takometre kullanıyor.

Bu alemin tabanında bulunan bloklara gönderdi dönem bir lazer ışını sayesinde tam olarak yerlerini kaydediyor kaubuğun buraya koyuyorsunuz kaç metreden ateşliyor bir nokta sayısı belirliyor o sayıdan lazeri ateşliyor sonra, bir sonraki köşeye geçiyoruz köşelere lazer gönderiyorum.

İşte tam bu şekilde bu şekilde hassas ölçüler alarak dileyen piramit işçilerine nasıl sıra dışı bir hastalıkla çalıştıklarını incele biliyor ne kadar araştırırsanız o kadar çıkardıkları işe hayran oluyorsunuz.

Yani bu yapının tamamını ellerindeki ahşap ip bakır ve taş aletlerle yapacağım yani Antik Mısırlıların yaptığı şey ellerindeki imkanları olabilecek en da hiya ne şekilde kullanmamış haritalama ekibi piramidin antik işçilerinin çıkardığı hassasiyet adeta bu dünyaya ait olmayan nitelikte piramidin tabanı neredeyse mükemmel bir kare köşeler neredeyse mükemmel derecede güzel açılan Durulmuş 1 derecenin 20’de 1’i kadar mükemmel açıl olmuşlar bir harita yapmak için kullanılan bir Pusulayı düşünün burada 1 derece nasıl görünüyor hayal edin .

Peki romantik mısırlar neden Mükemmel planı yapmak için bu kadar çaba sarf ettiler 2 milyondan fazla bloktan oluşan bir yapının inşasında yanlış, gidebilecek çok fazla şeyler eğer piramidin her yüzü aynı açıda olmazsa Tepesi bir tarafa doğru kayan bitir.

Eğer köşelerin açıları doğru olmazsa piramit sıkışır diğer katmanların hizası kayarsa bükülmüş bir piramit elde edersiniz şeklin mükemmel olması gerekiyordu bu şekilde işçinin Piramidi son 1 kat hatasız ve parlak kireçtaşı katmanıyla kapıya bilirlerdi günümüzde bu duş kaplamadan arta kalan pek bir iz yok.

Geride kalan tek şey dış kaplamanın üstüne oturdu devasa temel piramidin Kuzey tarafında Arkeologlar eklenir dış kaplama taşlarının neye benzediğini inceliyor adece piramidin bu Kuzey kısmında piramidin Bitmiş halinin ve en mükemmel taş birleştimi örneğinin izlerini görebiliyoruz burada birkaç temel taşı var Ve inanılmaz büyüklükler ve ağırlıkları 15 ila 17 ton arasında değişiyor.

Yıllar İçinde insanlar başka yerlerde yapılan inşaatlarda kullanmak üzere dış kaplamanın neredeyse tüm kaliteli paramı çaldılar piramit tamamen bu beyaz dış kaplama ile kaplı iken insanı kör edecek kadar parlaktır güneşin altında neredeyse işaret Kulesi görünüyor olmuş aynı Bugün olduğu gibi bu duş kaplama ancak piramit mükemmel bir şekilde yapılırsa yerine oturabilir ama Keops piramidinin boyutu eşi benzeri görülmemiş bir başarıydı Peki antik

Mühendisler ihtiyaçları olan yeteneklerini nasıl edildiler Arkeologlar 20 kilometre Güney de bazı ipuçları buluyor Burası sakkara Mısır’ın ilk piramidinin evi firavun düşlerin basamak Piramidi bu Piramit mi prototip antik Mısırlılar piramit yapmayı böyle öğrendiler 64 metre tırmanacak buna hazır mısın mühendis ya Serkan’ın restorasyonunu yönetiyor basamak Pyramid Keops Piramidi nden 100 yıl daha eski ve bazı yerlerden yıkılmaya başlamış kireç taşlarını ayağa kaldırıyoruz günde 30 veya 35 parça kireçtaşı getirerek, Piramidi tamir ediyoruz işçiler eski ve yıpranmış ve tutuşu bloklarını yenileriyle değiştiriyorlar bu restore edilmiş Bu da eski blok gördüğünüz gibi yapıyı sabitlemek için bu kızma yeni taşlar ekledik bunu Diğer alanlarda da uygulayacağız Yarın koruma işi uzmanlarının Katip piramitleri nasıl yaptı ve bu piramit şeklini verme fikrini nereden aldıklarını anlamaları için yardım ediyor .

Dr Mustafa Emre abi piramit prototipinin sırlarını çözmeye çalışan bir mühendis duvar işçiliği ile yapılmış, ilk Mega Yapı Bu mükemmel piramide giden evrimin başlangıç yeri burası bu piramidin bir mastava olarak başladığının kanıtlarını görüyorum mastaba bir mezarı örtülen dikdörtgen yapıyor buradaki çizgiden ilk mast abanın başladığı yere görebiliyorsunuz Yani en başta sadece bu mastaba olacaktı ama Nil Vadisi’nden açık şekilde görülmediği fark edildi.

Bu yüzden mühendis üst üste bir sürü mastaba tasarladı Tamam Her biri bir öncekinden biraz daha küçük artık mesane etraftan görülüyordu .

Bu ilk mastaba onlarda sonunda piramit şekline dair bir fikir oluşmasını sağlayan üst taraftaki diğer mastabalar bu Mısır’ın en eski anıtsal binası ama kademeli yapısı kusurları Bence , Burada deneme yanılma ile adım adım ilerleyen dikiş yaptılar Keops Piramidi gibi mükemmel bir kare değil şöyle diyebiliriz Bu %95 doğru ama Keops Piramidi %100 bir doğru piramidin pürüzsüz dış kaplaması olmasıdır.

Bu yüzden her adımın mükemmel olmasına gerek yok filan değişebilir di ama Hatta Keops piramidini yapan işçilerin sahip olduğu bir lüks değildir onların daha önce plan yapması gerekiyor tamam len ve haritalama, Ekibi antik mühendislerinin mükemmel karayı yakalamak için attıkları adımları önceden Nasıl hatasız sonuç alacak şekilde planladıklarını kanıtlamaya çalışıyor.

Bu boşluğun içinde harçlar antik harç Yani bunun antik bir delik olduğunu biliyoruz dikkat çekecek kadar Kare bir şekil var Kaya temeldeki Bu kazılmış deliklerin piramidin hassasiyetinin anahtarı olduğunu düşünüyorlar buradaki boşluk 23.3 olacak şu ana kadar 1000 delikten fazla dolandırdılar, buradaki şeyin piramidin inşasındaki ilk adımlardan biri olduğuna inanıyoruz .

Şu anda İçi doldurulmuş ama orijinal olarak Ya aslında içi boştu teoriye göre antik Mısırlılar aralıklarla çukurlar kazdılar içine ahşap direkler yerleştirdiler ve bu direkleri düz bir çizgi olacak şekilde yollarla birleştirdiler daha sonra basit aletler kullanarak 90 derecelik açı yakalayıp mükemmel köşeler yarattılar bu şekilde Kara zemini işaretleyip aynı yükseklikte kireç taşından bloklarla köşeleri doldurdular .

Böylece koydukları Her yeni kireçtaşı katmanının köşelerini hiza alayım mükemmel Piramidi yakalaya bilgiler u Keops piramidinin yapımındaki en önemli İlkadım’da geri kalan herşeyi yönlendirecek göreceli olarak doğru bir kare şekil yaratıyor piramidin kenarlarının Kara olduğundan emin olunca Ustalar Artık diş kaplama taşlarını güvenle diye bilirlerdi Keops piramidine ait her şey harika bir mükemmelliği gözler önüne seriyor final gönderilen mühendislerin güneşin hareketlerini kullanarak piramidin uçlarını Pusula gibiyiz ağladığını düşünüyor .

Sonuç olarak Keops piramidinin mükemmel Çiftliği yapısal olduğu kadar ruhani olarak da önem taşıyor olabilir ruhani olarak bildiğimiz şey bunun bir ,Yeniden dirilme makinesi olduğunu düşündükleri onlar için çok önemliydi ve ölü kralın ruhunu yeniden edildiğinden emin olmak için mükemmel, Piramidi yapmaları gerektiğini düşünürler antik Mısır firavun ve değerli mal varlığı için mükemmel bir Anıt yaptılar ama kralın bedenini ve hazinesini mezar yağmacıları ndan nasıl koyacaklar Keops Piramidi , 4500 yıl önce içinde varsa bir mezar inşa edildi Kralı sonsuza kadar korumak mumyalanmış bedeni ve hazinesi için dev boyutlarda bir kasa büyük Mısır duruma Müzesi’nde Doktor Abdallah antik Mısır mezarlarındaki hazinelerinin önemini anlamaya çalışıyor antik Mısır dan kalan eşyaların çoğu Öbür dünya ve onları mezarda tutabilmek için bu mezar hazineleri içeri girmeye cesaret eden mezar yağmacıları için harika hediyeler niteliğinde bum yalancılar mumyaları onları güvende tutmaları için dualarla dekore ederlerdi.

Bu antik Mısır’da Adalet Tanrısı ve bu da bir dua dini bir yazıp ölmüş kişiyi saklamak korumak ve kurtarmak için sözler , Arkeologlar Firavun’un Hırsızları korkutmak için dualardan veletlerden daha fazlasına güvendiğine dair kanıtlar arıyor Burası kralın odasının hemen dışındaki küçük o da burada.

Kuponun işçileri buraya kadar ilerlemeyi boşanmış kişilerin kralın odasına girmesini engellemek için savunma olması amacıyla bir sistem tasarlamışlar bu kanal ve çıkıntılar dekoratif amaçlı değiller çok basit bir makinenin parçaları o yüzden hemen kralın mumyası güvenli bir şekilde içeriye yerleştirildikten sonra bu bloklar aşağıya bırakıldılar aşağıdaki tüneli açılan yolu kapatmak ve odaya olan, ev işi mi kesmek için daha büyük 3 granit blok oyuncular daha sonra girişi tamamen kusursuz bir kireç taşı tabakasıyla Kaplan işçiler bu üç kademeli savunma sisteminin , Hırsızları uzak tutacağını oldular kralın odasının dışındaki granit bloklar bugün yok ama Mart bir zamanlar Blokları halatla indirmek için kullanılan oyukları buluyor halatlar Bu yarı dairesel oyunlardan aşağı inip çıkıyorlardı tuvalet kapısı Blokları Bu panellerden aşağı kaydırıldı Böylece Tüm sistem işçilerin Piramidi kapatıp Diğer taraftan çıktıktan sonra harekete geçirebilecekleri temelde basit bir savunma mekanizması halini aldı.

Yukarı çıkın girişini kapatan sağlam granit bloklar bugün hala yerlerinde Burada gördüğünüz yukarı çıkan tünelin dibindeki ilk granit yapanın Kürt ucu orjinalinde Mısırlılar duvarlarda yuvalar oluşturup, buraya çaprazlamasına küçükler yerleştirmişler Ustalar bunları Yukarıdaki odalara ulaşılmasını öleceğini olmuşlar özellikle Kral olmaz mı Maalesef kraliçenin bu aşılması güç engeller yeterli olan Keops piramidinde ne mumya ne de hazine bulmak yani yapmadılar girmeyi başarmışlardı gizemli olan kısım Sen nereden girdikleri dışarıda Mart bilgilerini, hırsızların bu ya mail nasıl gerçekleştirdiklerini anlamak için daha fazla ipucu bulmak adına güçlerini birleştiriyor işte.

Eğer piramide bittikten sonra orijinal girişinden girmek isteseydin gelmen gereken yer burası olurdu bu girişi gizleyen ve bir zamanlar burada olan dış kaplama taşları artık yok günümüzde bu girişim metal bir kapı engelliyor, buraya gelmek oldukça ilginç Çünkü Muhtemelen piramidin başka yerlerinde gizli olan muhteşem mühendisliği bir kısmını Burada da görürsünüz Mühendisler ana giriş ufak yaptılar ama girişimi devasa açılır kireçtaşı bloklarıyla desteklediler .

Hırsızlar Buradan mı girmişler buranın var Olduğunu bilmeleri imkansız çünkü giriş tamamen gizlenmiş haldeydi ,ve taş işçiliğinin üstünden anlayamazlar the doğru ve eğer dış kaplamayı sürseler Bir de bu devasa taşlarla karşılaşacaklar da o zaman da Hadi başka bir yerden deneyelim diyeceklerdi Derinlerdeki yapının etrafı kurcalayan insanları korkutup kaçırmak için kullanılması , Fikri Düşündükçe daha da çok hoşuma gidiyor bu girişim burada olduğunu bilseler bile başka bir yol dönerlerdi piramit işçilerinin bu girişi saklama ve belki de güçlendirme çabası işe yaramış gibi görünüyor, Hırsızlar Bunun yerine biraz aşağıdan tünel kazma ya başlamışlar söylenen şu ki tüneli bulma umuduyla, pirimidin merkezine doğru bir tünel kazma ya başlamışlar ve kireçtaşları ısıt Necla ve sonra üzerine soğuk su dökmüşler .

Hatta çatlatmak için sirke dökmüşler hikaye böyle diyor ve yavaş yavaş Bu tünel boyunca zorla içeriye girmeye başlamışlar yağmacılar gizlenmiş girişin sadece 10 metre altından dış kaplama İyi dersler tünel Kazmaya başlandı.

30 metre kadar kireç taşı bile uyuduktan sonra ilk granit doğar etrafından dolanarak yukarı çıkan tünele ulaşmaya çalışmış daha sonra oradan Kralına rahatça ulaşmışlar ama orada da 2 zorlukla karşılaşmışlar artık mısırların yıllar önce aşağıya bıraktıkları 2. granit blok seti bildiğimiz kadarıyla, hazineye ulaşmak için bu granit bloklardan oluşan bariyeri kırmışlar marka göre hırsızların tüneline define bulmada ki başarıları şans eseri olamayacak kadar mükemmel bana öyle gelmiştir ki bu tüneli her kim kaldıysa aşağı inen tünelden yukarı odalara çıkan tünele giden yolu tıkayan granit Blokları etrafından dolanmak için tam olarak nerede dönüş yapması gerektiğini çok iyi biliyormuş.

Bunu kim yaptıysa nereden döneceğini çok iyi biliyormuş Mart ve güzel bu yağmacıların kupa öldükten çok da uzun olmayan bir zaman sonra buraya saldırdığında ve hatta bunun içeriden bir iş olduğundan sanıyorlar hala cevaplanmamış sorulardan biri şimdilerde insanların kullandığı bu tüneli Kazan hırsızlardan kaç tanesinin tüneli kızmadan önce , Burası ve içerideki ya Parkı’nda ne kadar şey biliyor olmasaydı ben de bundan şüpheleniyor ma tüneli kim zorladı İsa nereye çıktığını biliyor ki o yüzden kupunun zamanına yakın kişilerden biri olmalı diye düşünüyorum.

Aynen öyle belki ondan sonra gelenler ya da işçiler ki Piramidi inşa edenler yağmacılar Keops piramidinin savunmasını kırılmış olabilirler ama esas hazine’nin çalınması imkansız O da bu yapının kendisi piramit asıl görevi olan canım içindeki Kraliyet bedenini sonsuza kadar koruma işlevini yerine, getirememiş olabilir ama esas geleceğe bıraktıkları hazine Kralı korumak için aldıkları önlemler Bence aldıkları önlem kralın bedenini koruma görevinden çok daha değerli ve bununla anlatmaya çalıştıkları şey neydi hala onu çözmeye çalışıyoruz .

Kesinlikle bizim için esas hazine bu ve hala da öğrenecek çok fazla şey var günümüzdeki ofis Piramidi antik dünyaya açılan çok küçükken sıradışı bir pencere inşa edilişinden 4500 yıl sonra dünyadaki en Muazzam anıtın hala bize göstericiyi gizemleri var Uzmanlar araştırdıkça bu antik yapının muhteşemliği ortaya çıkıyor kabaca yontulmuş çekirdeğinin Ardında zaman kazandıran Deha derinliğindeki Odalar de monte edilmiş tekneler bulunan gizemli , Gömü çukurları ve olağanüstü güvenli makineleri bir araya geldiğinde ne kadar muazzam bir antik Mühendislik örneği olduğu açıkça görülüyor .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.