Site rengi

Tasarım

ALTIN
DOLAR
EURO
BITCOIN
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
°C

Firavun Cesedini İnceleyen Bilim Adamının Başına Bakın Neler Geldi

01.10.2018
4.353
A+
A-
Firavun Cesedini İnceleyen Bilim Adamının Başına Bakın Neler Geldi

Firavun Cesedini İnceleyen Bilim Adamının Başına Bakın Neler Geldi

Dr.Morris 1920 yılında Fransa’da doğdu eğitimini tıp doktoru olarak tamamladı. daha sonra Paris tıp fakültesinde cerrahi kliniği Başkanlığı yaptı iyi bir hristayan ve ünlü bir cerrah olarak tanındı bu şekilde devam ettirirken Suudi Arabistan kralı Faysal ile hastalığı sebebi ile tanıştı bu tanışma hayatında çok büyük değişklikleri teşkil etti . Bilme ve tıp alanına çok meraklı olmasına rağmen ona zor özel bir görev verildi.

1981’de fravunun  mumyalanmış cesedi mısırdan Fransaya getirilce bu cesedin Dr. moris başkanlığında bir ekip inceledi. Fravunun nasıl öldüğünü , cesedin denizden çıkarılmasına rağmen nasıl bu şekilde çürümeden kaldığını anlamaya çalışırken bir sürü soru işareti ile karşılaştı. Dr.Morisin bir arkadaşı Kuran’ı Kerimde Fravunun boğularak öldüğünün ve cesedinin ibret olarak korunulacağının belirtildiğini söyledi. Bunları duyan doktor Kuran’ı araştırmaya başladı, Kuran da bmuhtelif ilim dalları ile ilgili bilgilerin yer aldığını gördü 14 Asır önce yazılan bu kitabın şu andaki modern bilimin örtüşmesi onu hayretler içinde bıraktı. Ancak Kuranı Kerim ilahi bir eser olabilirdi araştırmalarının sonunda tüm Kalbi ile iman etti İslamiyeti Seçen ünlü doktor İslam’ın nurunu yazması için önemli hizmetlerde bulundu bunların başında Kaleme aldığı Tevrat inciller Kuranı Kerim ve bilim adlı eseri gelir .

Doktor Moris Bukay sunduğu bir tevlide şu hususlara Dikkat çeker .Batı ülkelerinde Allah’a inanan -ların çoğu mukaddes kitaplarda anlatılanların eleştirisine yanaşmaz. Mukaddes kitaplardan atılanların eleştirisi batıda Allah’a inanma konusuna büyük zarar vermiştir .

Bugün batıda dini şuur gittikçe girilmektedir, batıda dini hayattan böylesine kaçışın sebebi Tevrat’ta incirleri güvenin kalmamasıdır Vatikan Meclisi dini kaynakların kritiğini işte bugün Artık incirlerin çeşitli cemaatlerin Hz İsa hakkındaki düşüncelerini derlenmesinden ibaret olduğunu kabul etmektedirler.

Hz İsa’nın peygamberliğine ait olaylar çeşitli cemaatlerin görünüşlerine göre yorumlanmış böyle kaleme alınmıştır 2. Vatikan Konseyi incirlerde eksikler Hatta bazı batıl şeyler Bulunduğunuz etmek gerektiğini açıklamıştır araştırmacıları görülmesi için mücadele kendi özel görüşü hakim kılmak için kitap önerileri ortaya çıktı mesela hakkında verdiği listeler birbirini tutmamaktadır incirlerde daha bunun gibi gerçekleri aykırı bir havuz çok şeyler vardır Bu çelişkiler yalnız hadiselerle sınırlı kalmamakta bizzat inanç alanında da görülmektedir .

Tevrata gelince ,Yaradılış ve Tufan hakkında söyledikleri modern elimin gerçeklerini düşmektedir kainatın yaratılışı hakkında Tevrat’ta bulduğumuz hataları Kur’an’da bulamıyoruz.

Bu da batıda iddia edildiği gibi Murat darp edildiği düşüncesini türlü türlü Çünkü Kur’an’daki olaylar Eğer tevrat’tan nakledilerek anlatır Seydi Tevrat mağazaların Aynen Kuran’dır olması gerekirdi Halbuki Kur’an’da bu hatalar yer almamıştır Allah’ın gönderdiği dinin kainatın gerçeklerine aykırı düşmemesi gerekir Elham dinliyim arasındaki uygunluğu Kuranı uzun uzun araştırmaya Başladığım zaman buldum Tevrat araştırırken elimle Dinara Çankırılı uzaklaştırılmış de Halbuki Kuran’ı okurken İlim ve din arasındaki uygunluk gördüm .

Kur’an’da öyle ilmi gerçekler açıklanmıştır ki tarihi ilimlerinden öğrendiğimize göre bu gerçekleri bir insanın söylemesine imkan yoktur Kuran’ı anlamak için Moder bilmek gerektiğine inanıyorum modernizmin ışığı altında Kuranı zamanımızdan en az 1000 yıl sonrasının keşifleri Ne haber veren Kur’an’ın manasını anlaşılmasına yardım eder .

14 asır önce yaşamış bile bunları söylemesine imkan yoktur, bu gerçekleri düşüncelerimizin önüne geçmiş  yaşayan bir insanın bu sözleri kendiliğinden söylediklerini tarih gösteriyor işte bu durumlar memleketlerinde Hristiyanlığın zayıflamasına yol açarken ülkelerinde bunun tersi olmakta Müslümanlık güçlenmektedir bu zamanda genişleyen ve yayılan yegane din islamdır uzun süre meşhuru kalan Kur’an’ın gerçekleri yirminci asırda ortaya çıkmaktadır dedi bildiğiniz gibi firavunla ilgili pek çok ibretlik ayet kutsal kitapta Yer almıştır özellikle Yunus suresi 90 ayet de El Roman Senden sonra geleceklere ibret olması için bugün senin bedenine olarak kurtaracağız firavun zamanında Mısır’da Halim bir zalim hükümdardı firavun kendini ilah olarak Kabul etmekte ve Hz Musa’nın Allah iman etmesi için yaptığı davetleri karşı iftira ve tehditle  karşılık vermesi onun lanetlenmesi ne neden olmuştu .

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.